ŠK ATÓM Levice

ŠK Atóm Levice na Superšprint triatlone v Bratislave úspešní
Pondelok, 30 Apríl 2018 18:54

Počas víkendu  28.-29.4.2018 sa konali v Bratislave  medzinárodné preteky, česko – slovenský  pohár v netradičnom  Superšprint  triatlone na objemoch  175m plávanie v bazéne FTVŠ, 5km cyklistika na moste Lafranconi a beh na vzdialenosť 1500m.

V sobotu sa uskutočnili  vyraďovačky a do nedeľňajších  pretekov postupovalo 20 žien a 24 mužov. V nedeľu sa pretekalo 3x na vzdialenostiach  superšprint triatlonu  a do finále postupovalo 10 žien aj mužov. Najúspešnejším klubom sa stal ŠK Atóm Levice , v semifinále so štyrmi pretekármi: Matúš Verbovský , Tadeáš Fazekaš , Ivana Kuriačková a Viktória Titková. Vo veľkej  medzinárodnej konkurencii /českej a poľskej/ sa do finále dostali iba dvaja Slováci  a sedem Sloveniek. Medzi nimi Levičania Matúš Verbovský a Ivana Kuriačková.
Mužov vyhrali Češi: 1. Volar, 2. Olšar, 3. Čelůstka. Matúš Verbovský dobehol na 6.mieste. Ženy vyhrala Romana Gajdošová pred Poľkou Ulatowska a Češkou Hruškovou, Ivana Kuriačková dobehla na 5. mieste.  Muži Róbert  Havlík 38. miesto a Miroslav Stráňovský 39. miesto.
Veľkú medailovú žatvu mali mladí pretekári z ŠK Atóm Levice.
V kategórii nádeje C vybojoval bronz  sedemročný Tomáš Mikuška. Kategóriu nádeje B vyhrala  Laura Cícerová 1. miesto, Andrej Hričina 4. miesto. Kategóriu nádeje A chlapcov vyhral Alex Mandák 1. miesto, Richard Mikuška 6. miesto a z dievčat  Žaneta Gajdošová 2. miesto, Debora Moravská 3. miesto, Mia Sophie Rudolphi  4. miesto, Tatiana Porubská 7. miesto. V kategórii mladších žiakov Boris Bátovský 2. miesto z dievčat Nikol Pivarčiová  2. miesto, Paulína Haulíková 3. miesto. V starších žiakoch dobehol Gabriel Suchý na 3. mieste aj napriek defektu.
Pretekárov ŠK Atómu Levice čaká bohatá  preteková sezóna, najbližšie duatlon Priapasné, akvatlon Bratislava a druhé kolo Slovenského pohára v triatlone v Senci. Ivanu Kuriačkovú  čakajú  preteky v Tunise  a koncom mája tréningové sústredenie na kúpalisku Margita Ilona.

Copyright © 2009-2018 ŠK ATÓM Levice. Všetky práva vyhradené.