ŠK ATÓM Levice

Levičania úspešní na 30. ročníku triatlonu v Senci
Štvrtok, 24 Máj 2018 18:42

     Senec (20. mája 2018). V nedeľu sa na Slnečných jazerách v Senci konal jubilejný 30. ročník Seneckého triatlonu za rekordnej účasti 500 pretekárov.

 

 

 

 

     V priebehu dňa sa súťažilo v rôznych kategóriách a v rôznych traťových vzdialenostiach. Levický klub ŠK Atóm nasadil takmer všetkých svojich pretekárov a výprava bola nakoniec veľmi úspešná.
V najmladších kategóriách Nádeje dosiahli pódiové umiestenie Žaneta Gajdošová 2. miesto a Laura Cícerová 3. miesto. Medzi mladšími žiakmi vynikli Paulína Haulíková (3.) a Boris Bátovský (3.) a v kategórii starší žiaci príjemné prekvapil ziskom 3. miesta Gabriel Suchý.
     V hlavnom a plne obsadenom preteku šprint triatlone (750m plávanie, 20 km cyklistika a 5km beh) bol úspech klubu prenikavý, v absolútnom poradí medzi ženami získala Ivana Kuriačková 2. miesto.
Medzi mužmi zvíťazil Matúš Verbovský a pódiové 3. miesto vybojoval Tadeáš Fazekaš.
     V samostatne vyhodnocovaných vekových kategóriách (AG) získal veterán Slavomír Jánoš 2. miesto, veteránka Hana Laktišová 3. miesto a prekvapila aj juniorka Viktória Titková ziskom 2. miesta.
Sezóna začala úspešne a ukázala, že tento náročný šport má stálych a verných priaznivcoch a aj v slovenských podmienkach vedia organizátori využiť  krásne exteriéry prírody a prilákať množstvo pretekárov.
(frv)

 

 
 
 
 
 

 

 
Copyright © 2009-2018 ŠK ATÓM Levice. Všetky práva vyhradené.