ŠK ATÓM Levice

Levičania na pretekoch Európskeho pohára v triatlone
Nedeľa, 03 Jún 2018 18:55

Traja  Levičania, Ivana Kuriačková, Matúš Verbovský  a Tadeáš Fazekaš  reprezentovali  mesto Levice, ako aj Slovensko na pretekoch  Európskeho pohára  v ukrajinskom Dnipre  dňa 2.6.2018.

Ivana Kuriačková  dobehla do cieľa  na  vynikajúcom   10-tom mieste. Víťazkou  ženskej kategórie sa stala trojnásobná olympionička  Ukrajinka Yulya Yelistratova.

Z mužov dobehol  Matúš Verbovský  na peknom 24.mieste .Obaja  si pripísali body do európskeho rebríčka a splnili  kritéria na reprezentáciu na Majstrovstvách Európy, ktoré sa budú konať  v estónskom Tartu. Na 41. mieste dobehol  Tadeáš Fazekaš. Víťaz mužov je český  pretekár  Jan Volar. Pretekalo sa na objemoch  šprint triatlonu 750m plávanie v rieke  Dnepr, 20km cyklistika a 5km beh.
Náklady  na tieto preteky / letenky, prevoz bicyklov, ubytovanie, štartovné poplatky/  boli financované  z dotácie Nitrianskeho  samosprávneho kraja.