ŠK ATÓM Levice

Štiavnický kros triatlon v Banskom Studenci.
Pondelok, 30 Júl 2018 07:24

Banský Studenec (28. júla 2018). V poslednú júlovú sobotu sa na tajchu v Banskom Studenci konali majstrovstvá Slovenskej republiky v kros triatlone.

Organizátori pripravili vynikajúce preteky, ktoré sa tešia vysokému záujmu pretekárov. Okolité prostredie je skvelé pre tento druh triatlonu - kros, čo znamená 1km plávania, 25 km cyklistiky na horskom bicykli a 8 km behu v horskom teréne. Výprava levického klubu ŠK Atóm Levice bola počtom pretekárov skromná, ale ziskom medailí úspešná. Štart sa konal v dvoch vlnách, v prvej na polovičnom objeme štartovali juniori a dorastenci, kde striebornú medailu vybojoval dorastenec Jakub Toma. V hlavnej kategórii  na štvrtom mieste dobehol Matúš Verbovský, avšak zo ziskom bronzovej medaily z majstrovstiev Slovenska (zvíťazil Maďar Bálint Mester). Tadeáš Fazekaš skončil 13-ty a Jakub Mészároš 14-ty.  V kategórii veteránky pódiové tretie miesto patrilo Mirke Jánošovej. Aj v štafetách sme mali zastúpenie práve vo víťaznej, kde Boris Bátovský výborne zaplával a dal tak základ víťazstvu trojice Atléti BS.