ŠK ATÓM Levice

Dominancia pretekárov ŠK Atóm Levice na Majstrovstvách Slovenska v triatlone
Pondelok, 27 August 2018 19:48

     Žilina (18. augusta 2018). V sobotu sa na Vodnom diele Žilina uskutočnil v poradí už 31. ročník Majstrovstiev Slovenskej republiky pod hlavičkou Slovenskej triatlonovej únie STÚ.

 

 

 

 

 

     Žilinskí organizátori pripravili tradične výborné podmienky a horúce počasie vyhrialo Váh tak, že plávanie v neopréne nebolo povolené. STÚ ocenila slovenských pretekárov najcennejšou sadou medailí pre objem krátkeho - olympijského triatlonu, čo znamená 1500m plávanie (2 okruhy bez výbehu na breh), 40 km cyklistika (6 okruhov) a 10km beh (4 okruhy).

 

     O 09:30 vyštartovali samostatne ženy, kde výborným výkonom spôsobom štart-cieľ v čase 2:14:53 absolútne zvíťazila Ivana Kuriačková. Získala svoj prvý titul v seniorskej kategórií a nadviazala na zatiaľ neprekonateľnú bilanciu víťazstiev svojej mamy a trénerky Márii Kuriačkovej, ktorá s počtom 13 zlatých medailí vedie historické tabuľky STÚ.

     Následne o 11:00 sa na štart postavili muží. Motivácia k víťazstvu bola obrovská, hlavne pre Matúša Verbovského - obhajcu lanského titulu. Skvelým bežeckým výkonom a finišom v čase 1:54:56 absolútne zvíťazil Matúš Verbovský a získal svoj už tretí titul v rade. Na treťom mieste a bronzovú medailu vybojoval Tadeáš Fazekaš.

     Dominancia levického klubu, ktorú má v mládežníckych a detských kategóriách, sa na majstrovstvách Slovenska naplno prejavila aj v elitnej seniorskej kategórií. Budúcu sobotu 25.8. sa na Domaši uskutočnia Majstrovstvá v kratšej verzii - šprint triatlone. Úspech v Žiline tak zaväzuje nadviazať na medaile aj o týždeň. Ďakujeme fanúšikom a priaznivcom triatlonu za podporu.
 (frv)

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 
Copyright © 2009-2018 ŠK ATÓM Levice. Všetky práva vyhradené.