ŠK ATÓM Levice

Opäť úspechy triatlonistov ŠK Atóm Levice vo Valči
Nedeľa, 23 Jún 2019 08:00

Triatlonová sezóna pokračuje v plnom prúde.  V sobotu 22.6.2019 sa tritlonisti klubu ŠK Atóm Levice zúčastnili slovenského pohára Snowland superšprint triatlonu vo valčianskej doline, v nádhernej prírode lyžiarskeho strediska.

Plávanie sa uskutočnilo v jazere, slúžiace na zasnežovanie lyžiarskych svahov. Nakoľko voda dosahovala iba 15 °C, v zmysle pravidiel bolo plávanie pre deti zrušené. V elitnej kategórii mužov úspešne reprezentovali levické farby Matúš Verbovský a Tadeáš Fazekaš . Obaja postúpili z rozbehov do finále. Vo finále dobehol Matúš Verbovský na 2. mieste za Čechom Trutnom a Tadeáš Fazekaš na 4. mieste /tretí Slovák/
Darilo sa aj pretekárom vo vekových kategóriách , predovšetkým rodine Jánošovej , všetci postúpili do finálnych pretekov. Karin Jánošová dobehla na 2. mieste v kategórii dorasteniek. Slavomír Jánoš  v kategórii veteránov 45-49 dobehol na 3. mieste. Mirka Jánošová v kategórii veteránok 40-49 zvíťazila.
Kuriózna situácia nastala, keď sa zo súťaže žiackych štafiet  počas búrky odhlásilo šesť  družstiev z iných klubov. Na štarte zostali iba štyri  levické štafety ŠK Atóm Levice, ktorých nič neodradilo a ktoré si medzi sebou zasúťažili.