ŠK ATÓM Levice

Majstrovské tituly v triatlone obhájené - Kuriačková a Verbovský
Pondelok, 19 August 2019 20:50

Žilina (17. a 18. augusta 2019). Tento víkend okolie Vážskej priehrady Vodné dielo Žilina patrilo pretekárom a priaznivcom triatlonu.

Organizátori Žilinského triatlonu pripravili bohatý dvojdňový program za medzinárodnej účasti pretekárov. Pomerne chladné ráno znížilo teplotu vody pod 22 stupňov Celzia, takže plávanie v neopréne bolo povolené. Predpoludním v štartoch rôznych žiackych kategórií mladí pretekári klubu ŠK Atóm Levice zabojovali, no pódiá im tesne ušli, obsadili prevažne 4. a 5. miesta. Pekný výsledok a 3. miesto získala Laura Cícerová (kategória Nádeje A).

Sobotným a sezónnym vrcholom bol pretek 32. ročníka Majstrovstiev Slovenskej republiky v krátkom (olympijskom) triatlone (1500 m plávanie, 40 km cyklistika a 10 km beh) organizovaný pod hlavičkou Slovenskej triatlonovej únie STÚ. Za levický klub štartovali obaja obhajcovia vlaňajších titulov Ivana Kuriačková a Matúš Verbovský.  O 12:00 vyštartovali samostatne ženy, kde výborným výkonom v čase 2:13:12 obhájila a svoj druhý majstrovský titul získala Ivana Kuriačková (v absolútnom poradí Žilinského triatlonu Ivana dobehla druhá za maďarskou reprezentantkou Sára Molnár). Následne o 13:30 vyštartovali muži. Matúš potvrdil očakávanie, kde výborným výkonom v cyklistike a bežeckým finišom v celkovom čase 1:57:45 dobehol druhý za maďarským reprezentantom Aurél Sinkó-Vrib. Slovenský majstrovský titul už štvrtý v poradí získal Matúš Verbovský. Úspech levického klubu sa prejavil aj vo vekovej kategórii veteránov, kde tretie miesta získali Slavomír Jánoš a Miroslava Jánošová.

V nedeľu v Žiline pokračovali preteky v triatlone v kratšej verzii - šprint triatlone / 750m plávanie, 20km cyklistika a 5km beh/ a v medzinárodnom preteku pod hlavičkou Európskej triatlonovej únie ETU v rámci Európskeho pohára juniorov a junioriek, čo iste poteší fanúšikov a priaznivcom triatlonu. Na štart sa postavilo 200 pretekárov, medzi nimi aj čerství majstri Slovenska. V absolútnom poradí  žien zvíťazila Ivana Kuriačková  a z mužov český pretekár, Matúš Verbovský dobehol na 2.mieste. V kategórii dorastencov na treťom mieste dobehol Gabriel Suchý. Bol to náročný víkend pre našich dvoch medailistov, ktorí pretekali oba dni, ale v silnej zahraničnej konkurencii to zvládli bravúrne. V sobotu si zapretekali aj žiacke kategórie, v silnej zahraničnej konkurencii sa na 3. mieste umiestnila v kategórii nádeje A  Laura Cícerová.