ŠK ATÓM Levice

Levický akvatlon s medzinárodnou účasťou Absolútnymi víťazmi Filip Lizák z Dolného Kubína a Ivana Kuriačková ŠK Atóm Levice.
Utorok, 25 Február 2020 22:18

Dňa 22.2.2020  sa konal  piaty ročník  Levického akvatlonu. Preteky sú zaradené do Slovenského pohára STÚ.

Pre kategórie hobby boli Majstrovstvami okresu v akvatlone a absolútny víťaz a víťazka získali pohár primátora. Zúčastnilo sa 170 pretekárov z celého Slovenska, prišli aj pretekári z Maďarska a Ruska.

K organizačnému tímu ŠK Atóm Levice / tvorí ho veľký potenciál nadšencov srdcom pre šport, rodičov / sa pridalo už tradične vedenie V. základnej školy. Plavecká časť prebiehala v krytej plavárni  v dopoludňajších hodinách, podľa vekových kategórií. Bežecká časť bola odštartovaná popoludní  v areáli V.ZŠ  Gundersenovou metódou podľa výsledkov plávania. Tu boli k dispozícii šatne pre pretekárov a jedáleň, kde sa podávala pre pretekárov strava.
Preteky podporili ostatní nadšenci tohoto športu: Masam, Kyjevská rezidencia, Vialle, šport Vojšín, Nordfinder, Lawi,  STÚ, škola plávania Ariela, Client Service, mesto Levice.
K úspešnej organizácii akvatlonu , výborným umiestnením domácich pretekárov ŠK Atóm Levice ako aj podpore a povzbudzovaniu domácich fanúšikov sa pridalo aj slnečné počasie, čo dodáva chuť a motiváciu na ďalšie usporiadanie Levického akvatlonu.