ŠK ATÓM Levice

Vialleman / Bátovce, Majstrovstvá SR v strednom triatlone
Pondelok, 13 Júl 2020 13:06

V sobotu  sa uskutočnili športové preteky v strednom triatlone na vodnej nádrží Bátovce pod názvom Vialleman.

Organizátor – nitriansky klub ŠK Delfín privítal pomerne vysoký počet individuálne 113 štartujúcich pretekárov a taktiež osem trojčlenných štafiet. Zároveň po dlhšej odluke organizovania  športových podujatí ako opatrení proti pandémii a šírenia vírusu, boli tieto preteky prvé tohtoročné Majstrovstvá Slovenska v triatlone. A tomu zodpovedala aj silná účasť našich ale aj zahraničných pretekárov. Pretekári museli odplávať 1,9 km v dvoch okruhoch, odbicyklovať 90 km v troch kopcovitých okruhoch cez Bohunice, Uhliská, Pukanec, Devičany a odbehnúť vzdialenosť 21,1 km v 4 kolách v okruhu Bátovce- Žemberovce.

Absolútnymi víťazmi sa stali český pretekári, zvíťazil muž Lukáš Kočář v čase 04 hodiny 10 minút a 48 sekúnd a medzi ženami Simona Křivánková čas 04:42:45.

Levický klub ŠK Atóm Levice reprezentovalo osem pretekárov. Celkovo druhý za českým pretekárom dobehol Matúš Verbovský  avšak na svojom prvom štarte v strednom triatlone v kariére získal prestížny titul majstra Slovenska na rok 2020. Počas pretekov si počínal skvele a vyrovnane, vyplával prvý, na cyklistike si udržal štvrté poradie a následne v bežeckom finiši sa prepracoval na druhé miesto a ako prvý Slovák v cieli si Matúš vychutnal svoj premiérový  titul na tejto vzdialenosti triatlone. Majsterkou Slovenska sa stala Alena Stevens (klub TRI Tatry Triathlon Team).
Aj ďalší kluboví pretekári ŠK Atóm odviedli tvrdú prácu a celkovo úspešne získal veterán Gabriel Duba tretie miesto v kategórii veteráni II. Do cieľa úspešne došli aj Jakub Mészáros (absolútne 7.miesto), Miroslav Straňovský (15.), veterán Slavomír Jánoš (59.), Roman Škarba – jeho premiéra na tejto trati (72.).