ŠK ATÓM Levice

Triatlonisti ŠK Atóm Levice na 1. kole slovenského pohára v triatlone 2021
Pondelok, 24 Máj 2021 11:58

Po dlhších obmedzeniach v súvislosti  s pandémiou Covid 19 sa triatlonisti tešili  na štart  prvého kola slovenského pohára v triatlone.
Preteky sa uskutočnili v Bratislave v okolí  Fakulty telesnej výchovy a športu v nedeľu 23.5.2021.

Vzhľadom na chladné , daždivé počasie bolo poradie disciplín zmenené. Začalo sa behom, potom nasledovala cyklistika a pretekári skákali do bazénu na poslednú disciplínu plávanie.

Všetci účastníci  /pretekári, tréneri, rodičia, doprovod/ museli odovzdať výsledky Atg. negat testu 24 hod. a zdravotné vyhlásenie.

Z levického  klubu  ŠK Atóm Levice sa zúčastnilo 22 pretekárov. Vo veľkej konkurencii pretekárov celého Slovenska boli najúspešnejší:

2014

V extrémne chladnom, daždivom počasí bojovali  pretekári vo všetkých vekových kategóriách , mnohí ukázali výkonnostné zlepšenia a umiestnili sa nasledovne:
Starší žiaci: Karolína Miklóšová 5. miesto, Žaneta Gajdošová 6.miesto, Mia Sophie Rudolphi  10. miesto, Tatiana Porubská 12. miesto

Mladší žiaci  /2008-09/: Laura Cícerová 4.miesto, Lucia Steinemannová 11.miesto, Karin Mandáková 12.miesto, Laura Tomková 21. miesto
Patrik Ďuriš  11.miesto, Ján Balogh 21.miesto

Nádeje B /nar. 2012-2013/
Miriam Moravská 5. miesto, Natália Šípošová 7. miesto, Zara Nicol Tokarčík 10.miesto,

Nádeje  A  /2010-2011/  Hugo Kašiar 4. miesto, Andrej Hričina 10.miesto,  Barbora Gajdošová 6.miesto

V popoludňajších hodinách pretekali kategórie od dorastencov po veteránov, pre nich boli preteky zároveň majstrovstvami Slovenska v superšprinte. Bronzovú medailu vybojoval  dorastenec Gabriel Suchý, Boris Bátovský sa umiestnil na 5. mieste. V hlavnej kategórii mužov  pretekal Miroslav Stráňovský, spomedzi žien reprezentovala Levice  paratriatlonistka Eva Kumová.

Copyright © 2009-2018 ŠK ATÓM Levice. Všetky práva vyhradené.