ŠK ATÓM Levice

Triatlon Dvory nad Žitavou 2021
Nedeľa, 20 Jún 2021 17:39

Členovia klubu ŠK Atóm Levice sa zúčastnili dňa 19.6.2021  35.ročníka  šprint triatlonu v Dvoroch nad Žitavou.

Pod  hlavičkou  STÚ  boli  preteky  zaradené  do slovenského pohára a súčasne boli majstrovstvami Slovenska vo vekových kategóriách AG na vzdialenostiach 750m plávanie, 20km cyklistika, 5km beh.

Po úvodnej plaveckej časti  vyplával  vynikajúco  Alex Mandák ( ostaršený žiak, r.n.2007) pretekal v kategórii dorastencov . Za českým reprezentantom Vaclavikom (absolútnym víťazom) zaostal iba 30 sekúnd a mal štvrtý najrýchlejší plavecký čas spomedzi všetkých elitných pretekárov. Výborným cyklistickým výkonom ho dobehol oddielový kolega Gabriel Suchý a preteky si rozdali v behu.
V kategórii mužov AG 20-29 si bronzovú medailu z MSR vybojoval Tadeáš Fazekaš.

Šprint triatlon mal premiéru aj u ostaršených žiačok Gajdošovej a Rudolphi, ktoré bravúrne zvládli dlhšie vzdialenosti aj horúce počasie. Výsledky ŠK Atóm Levice: