ŠK ATÓM Levice

Majstrovstvá Európy v superšprint triatlone
Nedeľa, 20 Jún 2021 17:52

V rakúskom Kitzbüheli sa zišla európska triatlonová špička uplynulý týždeň na superšprint triatlone.

Pretekalo sa na vzdialenostiach 500m plávanie v jazere Schwarzsee, 12km cyklistika v kopcovitom, technickom teréne a 3,1km beh.

Systém pretekov prebiehal v troch  vlnách semifinále.V kategórii ženy elita reprezentovala Slovensko Ivana Kuriačková ( ŠK Atóm Levice), ktorá vyplávala na výbornej tretej pozícii  a  prebojovala sa do finále B , dvanástym miestom v cieli.

V sobotu 19.6.2021 sa konali finále. Vo finále B dobehla Ivana Kuriačková na výbornom 2.mieste. V absolútnom poradí ME  titul získala Nemka Laura Lindemann, Ivana sa umiestnila na 32. mieste spomedzi 80 tich žien.
Titul v mužoch získal Švajčiar Max Studer, najlepší Slovák Tomáš Tolkunov sa umiestnil na 82.mieste.

Európske podujatie pokračuje pretekmi v akvatlone, (plávanie, beh) kde bude Slovensko reprezentovať opäť Ivana Kuriačková.

Copyright © 2009-2018 ŠK ATÓM Levice. Všetky práva vyhradené.