ŠK ATÓM Levice

Medailová žatva počas víkendu pre ŠK Atóm Levice
Pondelok, 28 Jún 2021 20:23

14 umiestnení  na štyroch podujatiach. Víkend 26.-27.6 2021 bol pre členov ŠK Atóm Levice mimoriadne bohatý. Pretekalo sa na štyroch podujatiach.

V sobotu sa od rána konali majstrovstvá Slovenska v duatlone /beh,cyklistika,beh/ v Pezinku  pre žiacke kategórie. Majstrom Slovenska sa stal Alex Mandák a bronz vybojovala Karolína Miklóšová /obaja starší žiaci/.  V kategórii nádeje B bola Natálka Šípošová tiež bronzová.

Pre ostatné kategórie boli preteky zaradené do slovenského pohára v šprint duatlone /5km beh, 20km cyklistika a 2,5km beh/Umiestnili sa:

1. miesto

Večer  si odbehla Ivana Kuriačková  do Trnavy na majstrovstvá Slovenska v atletike dospelých. V disciplíne 5km beh jej titul ušiel o chlp, keď v záverečnom šprinte si to rozdala so Žilinčankou  Zuzanou Michaličkovou 1./17:26,57/, Ivana Kuriačková 2.m / 17:27,21 min/

V nedeľu sa pretekaním pokračovalo.
     V Bratislave sa konali majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní na Zlatých pieskoch. V disciplíne 10km si titul majsterky SR vyplávala Ivana Kuriačková časom 2:19,36 hod. Žiaci plávali trať 1km.

Súčasne v Nitre na kúpalisku pod hradom pretekali žiaci na detskom akvatlone /plávanie, beh/ Najlepšie sa umiestnili: