ŠK ATÓM Levice

Levický akvatlon 2024, 18 medailových umiestnení pre ŠK Atóm Levice
Pondelok, 12 Február 2024 07:40

Športový klub Atóm Levice zorganizoval v Leviciach dňa 10.2.2024  celoslovenské preteky v akvatlone (kombinácia plávania a behu) pod hlavičkou Slovenskej triatlonovej únie.

Preteky boli súčasťou slovenského pohára v akvatlone za rok 2024 a v kategórii OPEN (400m plávanie a 2km beh) bola  vyhlásená súťaž o majstra a majsterky okresu Levice.

Víťazi v absolútnom poradí získali pohár primátora. Z rúk primátora mesta Levice p. PaDr. Jána Krtíka si pohár absolútneho víťaza v mužoch prevzal Filip Lizák z Klubu TriNity Bratislava a absolútna víťazka žien, domáca pretekárka Ivana Kuriačková ŠK Atóm Levice.
Plavecká časť prebiehala v krytej plavárni, vzdialenosti plávania boli v zmysle pravidiel triatlonovej únie. Najmenšie deti plávali 25m r.n.2017  a mladšie, ostatní 50m, 100m, 200,400m. Hlavné kategórie plávali vzdialenosť 1km.
Zázemie popoludňajšieho programu poskytlo vedenie V.ZŠ, kde prebiehala bežecká časť, obed v jedálni ZŠ  a oceňovanie medailistov. Deti behali na tartanovej bežeckej dráhe od 125m, 250m,500m. Ostatní vybiehali z areálu a bežali 1km okruh cez areál cirkevnej základnej školy. Hlavné kategórie bežali 5km.
Oceňovanie medailistov sa uskutočnilo vonku za krásneho slnečného počasia.
Pretekári prišli do Levíc z triatlonových klubov z miest: Bratislava, Poprad, Spišská N.Ves, Piešťany, Dolný Kubín, Nové Zámky, Turčianske Teplice, Banská Bystrica, Pezinok, Rovinka a jeden z Francúzska.
Podujatie vecnými cenami, medailami podporili: firma Masam Vráble, Vialle Levice, Intersport Levice za čo im patrí veľká vďaka.
Poďakovanie patrí hlavne rodičom mladých pretekárov, nadšencom za ich pomoc  a vedeniu V.ZŠ za spoluorganizáciu.
Pretekári ŠK Atóm Levice získali hromadu víťazstiev a umiestnení. Niektorí sa pretekov zúčastnili prvý krát.